Licznik Odwiedzin

398827
DzisiajDzisiaj187
WczorajWczoraj420
Ten tydzieńTen tydzień187
Ten miesiącTen miesiąc9380

Akcja Poszukiwawcza

Poszukiwania zaginionej kobiety w okolicach Skandawy

W dniu 26 lipca 2016 r. policjanci, funkcjonariusze straży granicznej, strażacy i mieszkańcy miejscowości Skandawa podjęli wspólne działania w celu odnalezienia kobiety, która wyszła z domu w nocy i zaginęła.

 

Przeszukiwano wszystkie zabudowania, gospodarstwa, pola uprawne i lasy. Do działań wykorzystano psy policyjne, drony oraz pojazdy patrolowe. Nie zlekceważono zgłoszenia i wykorzystano wszystkie dostępne siły i środki. O zaangażowaniu służb może świadczyć fakt, że w godzinach wieczornych do Skandawy została ściągnięta strażacka Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Warszawy, w skład której wchodziło 4 strażaków – ratowników oraz dwa psy ratownicze specjalnie szkolone do tego typu poszukiwań.

Kobieta cała i w niezłej kondycji fizycznej odnalazła się w odległości ok. 2 km od swojego domu. Została przekazana obsadzie Zespołu Ratownictwa Medycznego i przewieziona do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Przy tej okazji policjanci i strażacy apelują o rozwagę w czasie wycieczek i wypraw do lasów, np. w czasie grzybobrania. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą naładowanego telefonu, a grzyby najlepiej zbierać w kilka osób, samotne wyprawy do lasu często kończą się zabłądzeniem.

Tekst: bryg. Szymon Sapieha

Zdjęcia: mł.kpt. Jakub Tutka

Opublikował: mł.ogn. G.Januszkiewicz
Copyright © 2012 KPPSP Ketrzyn. Wykonal: st.str.Grzegorz Januszkiewicz Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.