Licznik Odwiedzin

398828
DzisiajDzisiaj188
WczorajWczoraj420
Ten tydzieńTen tydzień188
Ten miesiącTen miesiąc9381

Ćwiczenia „BÓR 2018”

Ćwiczenia „BÓR 2018” – pow. Kętrzyński ……. PALI SIĘ LAS !!!!!!!!!!

We wtorek , 15 maja na terenie powiatu kętrzyńskiego przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów obszarów leśnych „BÓR 2018”.

 

Ćwiczenia przeprowadził Zespół Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej , któremu przewodniczył mł.bryg. Paweł Gryciuk.

                Na miejsce ćwiczeń wybrano las należący do Nadleśnictwa Srokowo – Leśnictwo Wilcze w gm. Srokowo. Głównym celem ćwiczeń było wypracowanie koncepcji dostarczania znacznej ilości wody na dużą odległość podczas pożarów w lasach.

                Tak duża ilość wody jaką standardowo używa się do gaszenia pożarów wymagała znalezienia odpowiedniego źródła. Wodę pozyskano z pobliskiego stawu leśnego w miejscowości Osikowo, to tam strażacy musieli wykonać i uruchomić tzw. stanowisko wodne, które zapewniało odpowiednią ilość wody. Realizacja wypracowanej koncepcji udała się strażakom prawie w 100%, nie obyło się bez przeszkód, awaria jednego z pojazdów nieznacznie opóźniła realizację założenia. Strażacy równocześnie ćwiczyli wykorzystanie łączności do koordynowania i współpracy pomiędzy ćwiczącymi zastępami.

W ramach wspólnych połączonych ćwiczeń do działań skierowano strażaków PSP z:

- KP PSP w Kętrzynie

- KP PSP Bartoszyc

- KP PSP Mrągowie

i strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych ze Srokowa i Jegławek.

Po ćwiczeniach Zespół Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego dokonał podsumowania ćwiczeń z udziałem pracowników nadleśnictwa Srokowo i w obecności p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie bryg. Szymona Sapiehy. Miłym zakończeniem było wspólne ognisko z przekąskami zorganizowane przez pracowników Nadleśnictwa Srokowo.

Tekst: st.kpt. Robert Cieleszyński

Opublikował: mł.ogn.G.Januszkiewicz
Copyright © 2012 KPPSP Ketrzyn. Wykonal: st.str.Grzegorz Januszkiewicz Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.