Licznik Odwiedzin

352957
DzisiajDzisiaj199
WczorajWczoraj321
Ten tydzieńTen tydzień2621
Ten miesiącTen miesiąc6453

Przegrywamy z naturą

Wichura, silne wiatry i opady deszczu

Przegrywamy z naturą

W dniu 4 marca 2019 r. na terenie naszego powiatu wystąpiły bardzo silne porywy wiatru połączone z opadami deszczu. Zjawiska te przysporzyły wiele pracy strażakom.

W ciągu jednego dnia strażacy z terenu powiatu kętrzyńskiego interweniowali ponad 10 razy. Nasze działania polegały głównie na usuwaniu powalonych i nadłamanych gałęzi oraz konarów drzew utrudniających ruch lub stwarzających zagrożenie. Tego typu działania prowadzono m.in. w miejscowościach Łankiejmy, Parys, Rodele, Mołtajny, Dłużec Wielki, Dzierżążnik, Ogródki, Reszel.

Wszystkie konary, gałęzie i drzewa staraliśmy się usuwać na bieżąco z zatarasowanych dróg i chodników. W działaniach tych strażacy wykorzystywali piły mechaniczne, liny ratownicze i wyciągarki samochodowe.

Oczywiście najgroźniej wyglądała sytuacja w Reszlu na ul. Podmiejskiej, gdzie konar (pień) drzewa ranił dwie kobiety. Poszkodowanym została udzielona pomoc medyczna przez strażaków OSP Reszel i ratowników medycznych. Jedna z rannych kobiet z obrażeniami głowy i twarzy została przetransportowana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Olsztyna. Druga z poszkodowanych z obrażeniami nóg i ogólnymi potłuczeniami trafiła do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Łącznie w działaniach ratowniczych związanych z usuwaniem skutków wichury udział brało ponad 63 strażaków, zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kętrzyńskiego, w tym z OSP Reszel, OSP Barciany, OSP Korsze, OSP Mołtajny.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu w celu zwiększenia gotowości operacyjnej ściągnęliśmy na dodatkowe służby strażaków z wolnego.

Przekazał: bryg. Szymon Sapieha

Opublikował: mł.asp. G.Januszkiewicz

Jednostki OSP

Polecamy
Copyright © 2012 KPPSP Ketrzyn. Wykonal: st.str.Grzegorz Januszkiewicz Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.