Licznik Odwiedzin

372407
DzisiajDzisiaj21
WczorajWczoraj370
Ten tydzieńTen tydzień1397
Ten miesiącTen miesiąc6237

Pożar poddasza w Reszlu- pow. kętrzyński

27 marca 2019 roku chwilę po północy kętrzyńscy strażacy zostali zadysponowani do miejscowości Reszel: zadymienie w mieszkaniu.

 

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki, stwierdzono silne zadymienie na 3 kondygnacji. Z zagrożonych budynków ewakuowało się 25 osób przed przybyciem Straży Pożarnej.

Działania Straży Pożarnej polegały na:

- odłączeniu mediów (prąd, gaz),

- przeszukaniu pomieszczeń pod kątem przebywania osób poszkodowanych,

- podaniu łącznie 6 prądów wody,

- zorganizowaniu zasilania wodnego,

- stosowano stałą wymianę ratowników ze względu na bardzo ciężkie warunki pracy.

Głównym zamiarem taktyczny było niedopuszczenie do przedostania się pożaru na sąsiednie budynki oraz na kondygnacje znajdujące się poniżej kondygnacji palącej się. Na miejsce zdarzenia przybył Burmistrz Miasta Reszel, który zorganizował pomieszczenia szkoły podstawowej do zakwaterowania ewakuowanych osób. Dalsze działania strażaków polegały na dogaszaniu oraz częściowej rozbiórce poddasza w celu dotarcia do niedostępnych, tlących się elementów konstrukcji dachu. W działaniach brały udział: Zespół Ratownictwa Medycznego, patrol Policji, 11 zastępów Straży Pożarnej (w tym 48 ratowników).

Tekst: kpt. Kamil Golon, KP PSP w Kętrzynie

Zdjęcia: kpt. Kamil Golon, KP PSP w Kętrzynie

Opublikował: mł.asp. G.Januszkiewicz

Jednostki OSP
Copyright © 2012 KPPSP Ketrzyn. Wykonal: st.str.Grzegorz Januszkiewicz Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.