Jechała za szybko, słono zapłaci

mandat za predkosc ketrzyn

Nadmierna prędkość nadal jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych. Pasażerowie, kierowcy i piesi w takich sytuacjach narażeni są na utratę zdrowia lub nawet życia. Dlatego policjanci mają silny argument, aby surowo karać kierowców, którzy łamią przepisy i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. 43-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego przekonała się o tym na własnej skórze, tracąc swoje uprawnienia za zbyt szybką jazdę.

Mimo wcześniejszych ostrzeżeń o zmianach w taryfikatorze, niektórzy kierowcy wciąż zdają się być zaskoczeni wysokimi karami za łamanie przepisów drogowych. Jedynym skutecznym sposobem, aby uniknąć kar, jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

Biorąc pod uwagę przyczyny wypadków drogowych, policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców, którzy rażąco łamią przepisy. Kontrole prędkości przeprowadzane są na terenie całego powiatu za pomocą mierników prędkości, którymi dysponują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

W czwartek (13.04.2023) o godzinie 11:30 policjanci z drogówki w Kętrzynie zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Passat, którego kierująca przekroczyła prędkość o 57 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. 43-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jej koncie pojawiło się 13 punktów karnych. Policjanci odebrali kobiecie prawo jazdy, a starosta zdecydował o zatrzymaniu jej uprawnień do kierowania na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy, że działania podejmowane przez policjantów służą zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. To my, kierowcy, mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo oraz innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP Kętrzyn

Dodaj komentarz

do góry