Policja ostrzega – uważaj na takie MMSy!

wyludzenia mms ketrzyn

Policja ostrzega, że przestępcy wysyłają wiadomości MMS z informacją o aktywowaniu usługi serwisu zdjęć erotycznych. To oszustwo, które prowadzi do kradzieży naszych pieniędzy. Wiadomość rozpoczyna się od MMS-a, w którym odbiorca zostaje poinformowany o włączeniu usługi zdjęć erotycznych. Z treści wiadomości wynika, że osoba ta będzie otrzymywać zdjęcia erotyczne na swój telefon. W dalszej części wiadomości zawarta jest instrukcja, jak zrezygnować z usługi. Aby to zrobić, należy wysłać wiadomość o treści „KONIEC” na podany numer. Niestety, wysłanie takiej wiadomości spowoduje, że zostanie pobrana z naszego konta kwota przekraczająca 11 zł.

Ta fałszywa wiadomość jest po prostu pułapką na przestraszonych odbiorców, którzy działają w pośpiechu i chcą jak najszybciej zrezygnować z usługi, której tak naprawdę nie aktywowali.

Należy pamiętać, że każda forma korespondencji, każda wysłana wiadomość na podany numer będzie powodować zmniejszenie stanu naszego konta o wskazaną w treści wiadomości kwotę środków pieniężnych.

Jeśli otrzymasz informację o zapisaniu się do jakiejkolwiek usługi premium i nie masz na ten temat żadnej wiedzy, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem sieci komórkowej i zapytaj o tę kwestię konsultanta. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, możesz poprosić o zablokowanie wszystkich usług SMS i WAP Billing. Są to usługi, w których opłaty naliczane są za otrzymanie SMS-a lub wejście na określoną stronę internetową. Dodatkowo, warto zapoznać się z regulaminem świadczenia danej usługi, w którym powinny być zawarte informacje dotyczące sposobu rezygnacji z niej.

Źródło: KPP Kętrzyn

Dodaj komentarz

do góry