Konsulat Świętego Mikołaja – wyjątkowa atrakcja Kętrzyna!

konsulat swietego mikolaja w ketrzynie

Warmia i Mazury kojarzą nam się ze spokojnym otoczeniem lasów, łąk i jezior? W takim razie powinniśmy zweryfikować nasze wyobrażenia i poznać jedną z najbardziej zwariowanych atrakcji! Czy znany jest nam już konsulat Świętego Mikołaja – wyjątkowa atrakcja Kętrzyna?

Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie

Ta niezwykła atrakcja Warmii i Mazur powstała w miejscu, gdzie Firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki. Dlatego też w świątecznym miasteczku możemy wydmuchać ze szkła własną bombkę oraz będziemy mieli możliwość ją pięknie ozdobić. Poza tym odwiedzenie konsulatu Świętego Mikołaja to możliwość obejrzenia tysięcy ręcznie wykonanych ozdób choinkowych i wielkanocnych, która jest dostępna przez cały rok!

Informacje organizacyjne

Konsulat znajduje się w Kętrzynie przy ulicy Dworcowej. Choć uliczka nie jest duża, nie sposób pominąć samego wejścia zapraszającego nas do odwiedzin w świątecznym miasteczku.

Czas zwiedzania wynosi 2 godziny, a bilet wstępu kosztuje aktualnie 40 złotych. Dla autokarów przewidziano bezpłatny parking w pobliżu.

Lista atrakcji

W tej magicznej krainie czeka na dzieci oczywiście mnóstwo przemyślanych atrakcji. Zobaczmy więc krótki spis tego, co oferuje Konsulat Świętego Mikołaja:

  • pokaz dmuchania ozdób ze szkła,
  • pokaz tradycyjnego dekorowania bombek,
  • Poczta Świętego Mikołaja, za pośrednictwem której dzieci mogą wysłać własny list z życzeniami,
  • stół Świętego Mikołaja, na którym młodsi i starsi mogą ozdobić własnoręcznie wydmuchaną bombkę,
  • bogato zdobiona galeria z tysiącami wzorów, jakie powstały w okresie 20 lat istnienia firmy Doroszko.

Można powiedzieć, że jest to pakiet podstawowy, ale nie koniec atrakcji! Świąteczne miasteczko obejmuje także bajkowe kino i kawiarenkę, w której można spróbować elfowych ciasteczek. Jest to też miejsce, w którym mieści się biuro paszportów i sklep, w którym możemy kupić bombki oraz różnorodne ozdoby szklane.

Przeczytaj też: Zamek w Kętrzynie dawniej i dziś

konsulat swiętego mikołaja

Kolejnym przystankiem magicznej krainy jest fabryka prezentów, w której możemy przygotować oryginalne podarunki dla najbliższych. Pobyt na warsztatach urozmaica mnóstwo zabawek znajdujących się wokół. Każde dziecko w ramach ceny warsztatów otrzymuje dwie dowolne szklane ozdoby do malowania i dmuchania. Najmłodsi mają przy tym zupełną dowolność kształtów i kolorów oraz możliwość użycia profesjonalnych sprzętów i maszyn do dekorowania, takich jak temponiarka czy sitodruk. Ogranicza ich więc wyłącznie wyobraźnia, która może pozwolić sobie na połączenie tradycji ze sztuką, czy precyzji z fantazją i najnowszymi trendami zdobienia.

Na szczególną uwagę zasługuje także Galeria bombek. W tej części Konsulatu zaprezentowane są znane na całym świecie bombki. Ekspozycja ta jest stale zmieniana, by goście mogli jednego razu podziwiać jajka Fabergé, a kolejnego kolekcję w stylu amerykańskim, skandynawskim, europejskim czy japońskim.

Przenieś się do czasów dzieciństwa!

Jeśli marzy nam się, by znów zapanowała magia świąt, koniecznie odwiedźmy Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie! Ta jedyna w swoim rodzaju atrakcja Warmii i Mazur to coś więcej niż warsztaty, na których stworzymy ze szkła własną bombkę, czy przyjrzymy się innym prezentom. Ponieważ panuje tu spokojna, rodzinna atmosfera wszyscy mogą się poczuć jak dzieci w najlepszym okresie swojej młodości.

Dodaj komentarz

do góry