Weekend na drogach

weekend na drogach wypadki ketrzyn

W ostatni weekend policjanci interweniowali wobec kierujących, którzy łamali przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze jest karalne, zarówno za wykroczenia, jak i za przestępstwa drogowe. Policjanci codziennie patrolują ulice i eliminują z ruchu tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Cieszy fakt, że coraz częściej świadkowie reagują na nieodpowiedzialne zachowanie innych uczestników ruchu.

W piątek (14.04.2023) około godz. 18:00 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Kętrzynie. Kierujący chevroletem 63-letni mieszkaniec powiatu węgorzewskiego, który podczas jazdy sięgał po telefon, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna był trzeźwy, ale został ukarany mandatem karnym.

W sobotę (15.04.2023) kwadrans po godz. 18:00 policja otrzymała zgłoszenie, że do samochodu marki BMW za kierownicę wsiadł najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Pojazdem kierował 54-letni mężczyzna, który miał 0,6 promila alkoholu we krwi. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, które zostało cofnięte w 2005 roku. Teraz będzie musiał liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedniego zachowania.

Dzięki obywatelskiej postawie świadka zdarzenia udało się uniknąć bardzo przykrych konsekwencji dla kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku i niezwłocznie przekazać go Policji.

Źródło: KPP Kętrzyn

Dodaj komentarz

do góry